מיכלי אגירה למים

מיכלי אגירה למים

מיכלי אגירה

מיכלי אגירה הם מיכלים שכשמם כן הם, נועדו לאגור חומר מסוים עד שיעלה הצורך להשתמש בו. מיכלים כאלה נמצאים בשימוש כמעט בכל קו ייצור, תהליך תעשייתי ועוד שלל תהליכים הכרוכים בשימוש בחומרים שונים. המיכלים השכיחים ביותר הם מן הסתם מיכלי אגירה למים. במרחב התעשייתי, אפשר למצוא את המיכלים האלה בכל קו ייצור של מזון ומשקאות, בקווי ייצור בהם משמשים המים כאמצעי קירור או דילול, בתהליכים תעשייתיים לטיפול במים, בתהליכים שבהם נעשה שימוש במים לכל מטרה שהיא ואפילו בכיבוי שריפות. ויחד עם זאת, מיכלי אגירת מים חייבים להיות מותאמים לסביבה בה הם מוצבים ולתהליכים בהם הם משמשים ועל כך נסביר בשורות הבאות.

 

התאמה כימית של מיכלי אגירת מים

חומציות המים האופטימלית נמצאת בדיוק בגבול שבין חומר בסיסי לחומר חומצי. חשיפה של המים לאטמוספירה, חימום המים או מהילתם עם חומר אחר יכולים להעלות את רמת החומציות שלהם ולהפוך אותם לחומציים ומאכלים. בכל מקרה, המים מקיימים אינטראקציה כימית עם הסביבה בה הם נמצאים וכאשר מדובר בסביבה של מיכלי אגירה למים, חשוב מאוד לוודא שהאינטראקציה הזאת א’ לא מאכלת את המיכל וב’ לא פוגעת באיכות המים בגין הפרשת חומרים מהמיכל אל תוך המים. על כן, בכל הזמנת מיכלי אגירה למים, חשוב מאוד לבחון את הפרמטרים של המים בתהליך הספציפי ובהתאם לכך להזמין מיכל שהדפנות שלו עשויות מהחומר הנכון ובעובי הנכון. בתחום הפלסטיקה ישנם סוגים שונים של פלסטיק כמו פוליאתילן, פוליפרופילן, PVC, פיברגלס וכדומה, שמאפשרים להתאים את המיכל הנדרש לכל שימוש במים, וכן ניתן להשתמש גם בסוגים שונים של מתכות ובעיקר פלדת אל חלד (נירוסטה).

התאמה מבנית של מיכלי אגירה למים

מעבר להתאמה הכימית, יש לוודא גם התאמה מבנית של מיכלי אגירה על מנת להבטיח שהמיכלים יכולים להשתלב בתהליך בצורה אידיאלית (פתחי כניסה ויציאה של המים, חיבורים לקווי זרימת מים, חיבורים למשאבות וכן הלאה) ושהם יכולים לעמוד בעומס הפיזי המופעל עליהם. כך למשל, במקרה של מכלי אגירת מים לכיבוי שריפות, חשוב שהמיכל יהיה מספיק חזק כדי לעמוד בטלטלות הנסיעה ושיהיה מספיק עמיד בטמפרטורה גבוהה. במיכלים המשמשים בקווי ייצור, התאמה מבנית זו תבוא לידי ביטוי בעיקר במיקומי הפתחים, בגודל של המיכל ובנפח האגירה המובנה שלו. גם במקרה זה, ניתן להשתמש בחומרים פלסטיים או מתכתיים שונים להשגת ההתאמה המבנית הנדרשת.

חברת פלסט חן מתמחה בייצור מיכלי אגירה למים לכל סביבה ולכל שימוש, לרבות מיכלים לקווי ייצור של מזון, מיכלים לעיבוד מים, מיכלים לכיבוי שריפות ולמעשה לכל שימוש אחר. הצוות המקצועי של פלסט חן יושב עם כל לקוח ומתאים עבורו את המיכל הנדרש גם ברמה הכימית וגם ברמה המבנית על פי צרכי הלקוח. לפרטים נוספים וביצוע הזמנות, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 08-6650111.

 
Open chat
צריך עזרה?
Powered by
Skip to content