סקרבר

אפשרויות

סקרבר

סקרבר (Scrubber) הוא למעשה מתקן לספיגה או ספיחה של גזים. השימוש במתקני סקרברים הוא שכיח מאוד בתעשיות מסוימות כדוגמת טיהור שפכים, ניטרול ריחות רעים בקווי ביוב ובכלל, ספיחת אדים חומציים במפעלים כימיים, ספיחת גזים באמבטיות ציפוי כימי או ריאקטורים כימיים וכדומה. סקרבר משמש גם כאמצעי חירום לספיגת גזים מסוכנים במקרה של דליפת גז במתקנים כימיים או במתקנים בהם נעשה שימוש נרחב בגזים כמו שימוש באמוניה לצרכי קירור. במקרים רבים נהוג להשתמש במונח סקרבר כימי כאשר המתקן מיועד לשימוש בתעשייה הכימית בכדי לספוח גזים שנוצרים בתהליכי הייצור.

דברו איתנו

08-6650111phone
במיילpencil

תצורה פנימית של סקרבר

עקרון הפעולה של הסקרבר מבוסס על ספיחת הגזים והעברתם בתוך מיכל מים המשמש כפילטר. הגז עובר דרך המים, המים סופחים אליהם את החומרים הנדרשים וממשיך הלאה כגז נטול ריח ונטול רכיבים כימיים מסוכנים. בהתאם לכך במתקני סקרברים מותקן מיכל מים גדול שמשמש כפילטר המרכזי של המערכת. כמו כן לכל מתקן כזה ישנו פתח יניקה ופתח פליטה דרכם עובר הגז לפני ואחרי סינון, פתח מילוי ופתח ריקון דרכם מוחלפים המים על פי הצורך ועוד שורה של רכיבי בקרה כמו מד מפלס מים, מד חומציות, מד מוליכות ומד ספיקה ומשאבות. הסקרבר יכול לשמש גם לצורך קירור של גזים הנוצרים במסגרת תהליכים תרמיים ובמקרה כזה הוא יכלול גם מתקני קירור ייעודיים.

בתוך כל סקרבר ישנן גם עמודות שבתוכן מבוצע למעשה הסינון הכימי ואת העמודות האלה יש להתאים לכל לקוח בהתאם לחומר שאותו רוצים לסנן. כך למשל, עמודה לסינון אמוניה תהיה שונה מעמודה לסינון ריחות רעים בקו ביוב. סקרברים מיוצרים מחומרים עמידים וחזקים כדוגמת PVC, פיברגלס, PVDF או פלדת אל חלד (נירוסטה) בהתאם לסביבה בה מותקן הסקרבר ובהתאם לסוגי החומרים שהוא צפוי לטפל בהם. ייצור סקרבר כימי וסקרברים בכלל צריך להתבצע בהתאמה אישית לדרישות הלקוח ועל בסיס תכנון מקצועי, מבני וכימי שיבטיח את פעולתו התקינה של המתקן בכל תנאי ולבטח בזמן חירום.

אופן פעולת סקרבר כימי

הסקרבר פועל באמצעות הליך הנדסי וכימי שמבצע ספיחת גזים וכימיקלים אל מכלים או עמודות פילטור בהם נמצאים מכלי מים שבעזרת תכונותיהם הכימיות, סופחים את הכימיקליים לתוכך ומונעים את פליטתם לאוויר. לאחר מכן המים המזוהמים עוברים שלבי הפרדה על פי החומר שסופח בהם, למשל באמצעות פחם. לבסוף מקבלים תוצר נקי וכן שארית פליטה מבוקרת שניתן לטפל בה באופן בטוח ומקצועי. בסקרבר ישנם רכיבים רבים דוגמת מדדי זרימה והספק ומערכות בקרה שנועדו לדאוג שהתהליך מתבצע באופן איכותי ובטוח למען סביבת העבודה והעובדים. מכיוון שהסקרבר מבצע תהליך כימי שיכול להיות רגיש, חשוב לשמור על תקינותו ולוודא שהעובדים עמו מנוסים ומתורגלים בעבודה עם מתקנים מסוג זה, אך מעל לכל חשוב שהסקרבר ייוצר על ידי חברה אמינה שתבטיח איכות לאורך שנים.

חוסכים כסף עם סקרבר

סקרבר כימי אופקי לא רק יוצר סביבת עבודה בטוחה ומייעל תהליכים, הוא גם חוסך המון כסף. זיהום סביבתי יכול לעלות למפעלים ומתקנים כסף רב במיסים וכן בדמי ביטוח, וסקרבר המנטרל סכנה זו לחלוטין, יוצר מפעל ירוק ובטוח לכולם. בנוסף, בהפרדת ונטרול הכימיקליים, תהליכים רבים הופכים ליעילים יותר עם תוצרים איכותיים בהרבה, ושווים רב. אם גם אתם זקוקים לסקרבר במפעל שלכם, אנחנו בפלסט חן שמחים להציע את שירותינו. פלסט חן מייצר כבר שנים רבות דגמים שונים של סקרבר לשלל תהליכים ומחזיקה ברזומה עשיר הכולל את החברות המובילות בארץ. על מנת לקבל את הסקרבר המותאם ביותר לעסק שלכם, עם חישובים הנדסיים מדויקים, פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ והצעת מחיר. 

חברת פלסט חן מתמחה בייצור רכיבים פלסטיים לתעשייה, ובכלל זה מציעה מגוון רחב של דגמי סקרברים גנריים מן המדף וכן מתקני סקרבר כימי בהתאמה אישית לצרכי הלקוח, הן מבחינה מבנית והן מבחינה כימית. הצוות המקצועי של פלסט חן יבחן לעומק את הצרכים שלכם, את סביבת העבודה שלכם ובהתאם לכך ימליץ על הדגם המתאים לכם ביותר עם ההתאמות הנדרשות במקרה הצורך. לפרטים נוספים והזמנות צרו קשר עוד היום בטלפון 08-6650111.

 
Open chat
צריך עזרה?
Powered by
Skip to content